Instalacja fotowoltaiczna to inwestycja, która nie tylko niesie za sobą znaczne oszczędności, ale również zyski. Co warto wiedzieć o tych instalacjach? Jak uzyskać dofinansowanie do fotowoltaiki? Poznaj odpowiedź, czytając dalej!
Panele fotowoltaiczne
Fotowoltaika to odnawialne źródło energii, które charakteryzuje się ekonomicznym i ekologicznym sposobem na wytwarzanie energii. Istnieje wiele zalet fotowoltaiki, jednak najczęściej do korzystania z tego źródła zachęcają zyski finansowe, między innymi:
- uniezależnienie od podwyżek cen prądu,
- możliwość odliczenia instalacji fotowoltaicznej od podatku.
Samo zainstalowanie takich paneli nie należy do najtańszych, jednak istnieje wiele możliwości dofinansowania lub też programy, które ułatwiają korzystanie z takiego źródła energii. Dostępne dofinansowania do fotowoltaiki to:
- Mój Prąd 4.0,
- Ulga termomodernizacyjna,
- Czyste Powietrze,
- Agroenergia,
- Energia Plus,
- Programy regionalne.
Są to niektóre z programów umożliwiających dofinansowanie do fotowoltaiki.
Jak otrzymać dofinansowanie do fotowoltaiki?
Osoby chcące skorzystać z niektórych form dofinansowania do fotowoltaiki, powinny posiadać Profil Zaufany lub e-dowód oraz złożyć wniosek przez stronę gov.pl. Tak jest w przypadku programu Mój Prąd 4.0, który zapewnia dofinansowanie dla osób, które chcą w pełni wymienić źródło ciepła. Z kolei program Agroenergia ma na celu zmniejszenie zanieczyszczeń powodowanych przez działalność rolniczą. Sam program dofinansowania jest podzielony na dwie części, pierwsza dotyczy mikroinstalacji, pomp ciepła i magazynów energii, druga z kolei biogazowni rolniczych, jak również elektrowni wodnych. W tym przypadku wysokość dofinansowania zależeć będzie od samej mocy instalacji. Aby wybrać najlepszą formę dofinansowania, warto skontaktować się z profesjonalistami. Również sam montaż paneli fotowoltaicznych warto powierzyć firmie, która nie tylko wykona montaż, ale równie będzie kompleksowo serwisować produkt po sprzedaży. Pompy ciepła Jarosław zapewnia swoim klientom to wszystko.